Hakkımızda

 

BÜSÖD’e hoşgeldiniz.

BÜSÖD (Boğaziçi Üniversitesi Sarıtepe Öğrenci Destek Birimi), öğrencilere psikolojik destek ve danışmanlık veren bir destek birimidir.

BÜSÖD, Sarıtepe Yerleşkesi’nde kalan öğrencilere hizmet vermekte  ve öğrencilerin üniversite yaşamları boyunca bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerini desteklemeyi amaçlamaktadır.

Öğrenciler gereksinim duyduklarında BÜSÖD’e başvurabilirler.

 

KURULUŞ:

BÜSÖD, 2014 yılında rektörlüğe bağlı ve BÜREM (Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Rehberlik ve Psikolojik Danışma Merkezi) ile işbirliği halinde çalışan bir öğrenci destek birimi olarak kurulmuştur.

 

YÖNETİM:

BÜSÖD uzman ekibi, BÜREM ve Sarıtepe Yerleşkesi Yönetimi koordinasyonunda çalışır. Çalışan uzmanlar BÜREM-BÜSÖD Merkez Kurulu’nun doğal üyesidirler ve dönüşümlü olarak haftalık toplantılarına katılırlar.

 

MİSYON:

Ağırlıklı olarak yeni öğrencilerin barınmakta ve öğrenim görmekte olduğu Sarıtepe Yerleşkesi’nde öğrencilerin yaşam niteliklerini artırıcı, yeni ortamlarına alışmalarını ve kaynaşmalarını destekleyici çalışmalar yürütmek.

 

İLKELER:

BÜSÖD’ün psikolojik danışmanlık hizmetlerinde aşağıdaki ilkelere uyulmasına özen gösterilir:

Gizlilik: Birimimize psikolojik danışmanlık almak üzere başvuran öğrencilerin kişisel bilgileri ve görüşmelerin içeriği, öğrencinin izni olmadan hiçkimse ile paylaşılmaz. Ancak, öğrencinin ya da başka birinin zarar görme riski bulunması durumunda gerekli birimlerle bağlantıya geçilir.

Yeterlik: Psikolojik danışmanlık ekibi, alanlarında uzmanlık derecesi almış, kendilerini geliştirmeyi sürdüren, mesleki gözetim alan ve dayanışma içinde çalışan bireylerden oluşur.

Dakiklik: Randevuya zamanında gelinmesi, diğer öğrencilere verilecek hizmetin engellenmemesi açısından önem taşımaktadır. Randevuya gelinemeyeceği durumda, en az bir gün önceden haber verilmelidir.